Radionice programiranja
   Home   Mail 
Dip
O nama
Aktualno
Naši programi
Radionice programiranja
Informatička štafeta
Pula moj grad
Ljetne radionice
Štafeta zadatci
Galerija
Kontakt
 
 
Grad Pula

Pula-grad djece

HR Prvenstvo u programiranju

Otvoreno učilište Algebra

Zajednica tehničke kulture Pula

 

 


4. i 5. mjesto na državnom natjecanju iz informatike

  

Mladi pulski programeri na Državnom natjecanju iz informatike

 Od 22. do 26. ožujka 2009. u Dubrovniku je održano Državno natjecanje iz informatike. Kao što smo već pisali, nakon 8 godina napokon su se na državno natjecanje plasirala dva učenika iz pulskih osnovnih škola.Ostvarili su odlične rezultate.

Ivan Žufić, učenik šestog razreda OŠ Veli Vrh s mentoricom Aleksandrom Žufić, dipl. ing., osvojio je odlično 4. mjesto u kategoriji programskog jezika BASIC.

Ivan Lazarić, učenik šestog razreda OŠ Centar s mentorom Damirom Blaškovićem, dipl. ing., osvojio je odlično 5. mjesto u kategoriji programskog jezika LOGO.

Učenike su njihovi mentori pripremali u sklopu izvannastavnih aktivnosti u školi i na višemjesečnim pripremama za natjecanje koje već drugu godinu organizira Društvo informatičara Pula, a uz potporu Grada Pule i ZTK.

Čestitamo učenicima i njihovim mentorima i nadamo se da će uz daljnju potporu Grada, ZTK i ostalih sponzora Društvo informatičara organizirati još programerskih radionica i tako pripremati sve više mladih pulskih programera.

 

Predsjednica Društva informatičara Pula

Tajana Velikanja




Županijsko natjecanje iz informatike

Škola domaćin županijskog natjecanja iz informatike bila je OŠ Marije i Line iz Umaga. Natjecanje je održano 09. veljače 2009. godine.

Na natjecanju se pojavio veliki broj učenika iz Pule, većinom polaznici DIP-ovih radionica programiranja.

Postigli smo odličan uspjeh u svim kategorijama, a dva učenika su se plasirala na Državno natjecanje iz informatike!
To su  Ivan Lazarić, OŠ  Centar, Pula, mentor Damir Blašković i Ivan Žufić, OŠ Veli Vrh, mentor Aleksandra Žufić.

Čestitamo!

 

Za pripremu, organizaciju i provođenje Županijskog natjecanja brinulo se Županijsko povjerenstvo za provedbu natjecanja iz informatike za osnovne škole, u sastavu:
Zoran Mamula – predsjednik, OŠ Marije i Line, Umag, Predrag Dukić – član, OŠ Vidikovac, Pula, Tajana Velikanja – član, OŠ Stoja, Pula ,OŠ Tone Peruška, Pula,Svjetlana Prkić – član, OŠ Kaštanjer, Pula,Damir Blašković – član, OŠ Centra, Pula

Rezultati natjecanja po skupinama:

 

LOGO - I. PODSKUPINA              
               
Rang Bodovi Ime Razred Škola Grad Županija Mentor
1 . 160 Ivan Lazarić 6 OŠ Centar Pula Istarska Damir Blašković
2 . 110 Dora Vojnić 6 OŠ Vidikovac Pula Istarska Ana Bačić
3 . 85 Davor Dundović 5 OŠ Tone Peruška Pula Istarska Tajana Velikanja

LOGO - II. PODSKUPINA              
               
Rang Bodovi Ime Razred Škola Grad Županija Mentor
1 . 58 Vana Černeka 7 OŠ Kaštanjer Pula Istarska Svjetlana Prkić
2 . 55 Matija Blašković 8 OŠ Stoja Pula Istarska Tajana Velikanja
3 . 50 Dora Katana-Martić 7 OŠ Poreč Poreč Istarska Tatjana Popović

 
QBASIC - I. PODSKUPINA              
               
Rang Bodovi Ime Razred Škola Grad Županija Mentor
1 148 Ivan Žufić 6 OŠ Veli Vrh Pula Istarska Aleksandra Žufić
2 62 Matija Jurcan 6 OŠ Tone Peruška Pula Istarska Tajana Velikanja
3 45 Sandra Maksimović 6 OŠ Veli Vrh Pula Istarska Aleksandra Žufić

 





 


 

© Društvo informatičara Pula